Tym postem chciałabym rozpocząć serię, która będzie pojawiała się wtedy, kiedy odkryję coś/kogoś, co moim zdaniem będzie warte uwagi i przydatne dla Was, Czytelnicy. Mam nadzieję, że poniższe treści przypadną Wam do gustu i staną się przydatne. Zatem przejdźmy do rzeczy!

W ZDROWYM CIELE, ZDROWY DUCH!
Wiele się teraz mówi o zdrowym stylu życia, problemie otyłości u młodych ludzi, chorobach cywilizacyjnych. Ćwiczeń nie powinno włączać się do swojego rozkładu dnia tylko w okresie letnim, ażeby ładniej prezentować się na plaży. Oczywiście, jeśli wyglądamy lepiej to automatycznie czujemy się lepiej. Ale oprócz wysmuklenia czy wyrzeźbienia sylwetki, ruch pozwala nam zachować zdrowie i dlatego powinien na stałe zagościć w naszym życiu.
Na pewno każdy z Was słyszał mniej lub więcej o skoliozach, nienaturalnych kifozach i lordozach (występują też takie, które warunkują prawidłową postawę ciała i to właśnie dzięki nim nasz kręgosłup jest esowato wygięty i pozwala na rozkład ciężaru ciała). W wielu przypadkach spowodowane jest to pracą przy biurku i małą ilością ruchu.
Podsumujmy zatem co daje nam wysiłek fizyczny:
pozwala na zachowanie ładnej sylwetki
– poprawia kondycję
– umożliwia zachowanie prawidłowej sylwetki ciała
– pozwala na odstresowanie się po ciężkim dniu w szkole czy pracy

Wiem jak ciężko może być z motywacją. Początki są trudne. Ale przecież my jesteśmy silni i się nie poddamy! Jako że tematyką bloga ma być życie z uśmiechem to poniżej znajdziecie filmik z ćwiczeniami dla osób, które większą część dnia spędzają za biurkiem, a nagrany został przez dziewczynę, która z uśmiechem się nie rozstaje i na pewno zarazi Was swoją energią!

 

 

COŚ DLA MIŁOŚNIKÓW MUZYKI…
Nic tak nie odpręża jak krystaliczne dźwięki fortepianu. Pozwalają się wyciszyć i przywołać wiele wspomnień.

 

STAŃ SIĘ MOLEM KSIĄŻKOWYM!
W mojej ocenie, „Ciernista róża” Charlotte Link jest pozycją genialną, napisaną cudownym językiem. Można by wiele o niej pisać, ale najlepiej będzie jeśli sami przekonacie się o jej wartości. Gwarantuję wspaniałe chwile z egzemplarzem w ręce! Miłośnicy kryminału będą z pewnością w siódmym niebie, a ci, którzy nie są przekonani do tego rodzaju książek, niewątpliwie zakochają się w twórczości Charlotte Link. Ja połknęłam tę książkę w niecałe dwa dni. Jest niezwykle zaskakująca, wzruszająca, a przedstawiona historia intryguje czytelnika od pierwszych stron…
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/218856/ciernista-roza

NAUCZMY SIĘ EMPATII I DOCEŃMY TO CO MAMY…
Przedstawię Wam teraz bloga dziewczyny chorej na chłoniaka Hodgkina. Po prawie roku walki zakończyła chemioterapię i radioterapię. W swoich postach porusza różne tematy – nie tylko dotyczące jej choroby, ale również pochopnego oceniania innych czy szeroko pojętej profilaktyki. Jej podejście pokazuje, że warto walczyć. Pomimo wszystko.
https://pochlonieta.com/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s